Konteyner Nedir ?

Konteyner

Metal malzemeler ile üretilmiş, ahşap tabana sahip kasalara konteyner adı verilmektedir. Konteynerler, pek çok farklı amaçla ve farklı ebatlarla üretilerek, kullanım ihtiyacına göre müşterilere sunulmaktadır.

Kurumumuz bünyesinde, hemen her ihtiyaca yönelik konteyner tasarımı ve imalatı gerçekleştirilmekte olup, imal ettiğimiz konteynerler, başta taşımacılık olmak üzere, ofis ve benzeri birimler olarak kullanılmak amacı ile farklı sektörlerde de kullanılmaktadır. Konteynerlerimiz müşteri memnuniyeti ön planda tutularak, son derece kaliteli malzemeler ile dayanıklı ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmakta ve böyle kolaylıkla zarar görmesi engellenmektedir. Özellikte taşımacılık sektöründe kullanılacak olan konteynerler, çok çeşitli ebatlarda üretilerek, her boyuttaki taşıma aracına yerleştirilebilecek şekilde dizayn edilmektedir.
Konteyner Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

Konteyner, bahsedildiği üzere öncelikli olarak taşıma sektörü için düşünülmüş ve taşınacak her boyuttaki malın zarar görmeden yerine ulaşabilmesini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Çoğunlukla tek tarafındaki açılabilir kapak mal yüklemesinden sonra mühürlendiği için, mallar güvenli bir şekilde alıcısına ulaşmakta ve bu süreçte başka kimse tarafından mallara erişilemediği için bozulma, çalınma gibi durumların önüne geçilmektedir.

Taşımacılık için ürettiğimiz konteynerler, gemi, tır, tren, uçak ve kamyon gibi taşıtların yüklenebilmesi için, her bir taşıt için farklı boyutlarda tasarlanmaktadır. Böylece gerek küçük çaplı, gerekse uluslararası boyutlardaki taşıma işlemleri için kullanılabilmektedir. Özellikle gemi taşımacılığında, hava koşulları nedeniyle karşılaşılabilecek durumlara karşı dayanıklı olarak ürettiğimiz konteynerler, en uzak mesafelere bile rahatlıkla taşınabilmektedir.

Büyüklükleri nedeniyle aynı anda pek çok ürünü birden içerisine alabilen konteynerler, zaman ve maddi kazanç sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Başka bir yere nakil etmek istediğiniz ürünleri, tek seferde iletebilme imkanı ile hem birden çok taşıma ücreti ödemenizi engellemekte, hem de iş gücü maliyetini azaltmaktadır. Ayrıca tüm işlemlerinizi bir kerede halledebileceğiniz için zaman kaybını da önlemektedir. Taşıma işlemini gerçekleştirecek olan işçilere de kolaylık sağlayan konteyner, ürünlerin tek tek taşınmasındansa toplu taşınmasının yarattığı avantajları sunmaktadır.

Taşımacılık sektöründe kullanılacak konteynerlerimiz, taşınacak ürünlerin özelliklerine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin ürünün belli bir sıcaklıkta taşınma gerekliliği var ise, bunu sağlayacak olan ısıtma/soğutma sistemine sahip konteynerlerimiz olduğu gibi, havalandırma sistemli ya da taşınacak ürünün yapısına zarar gelmemesi için birtakım yerleri açık olarak dizayn edilmiş konteynerlerimiz bulunmaktadır.

Taşıma amacının dışında ofis ve kısa süreli barınma ihtiyacını karşılayabilecek yerler olması amacıyla üretilen konteynerlerimiz, bugün pek çok şantiye, iş yeri ve benzeri mekanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tür konteynerler, düz bir kasanın ötesinde, kapı ve pencereler ile içerisinde odalar, tuvalet ve banyo bulunduracak şekilde üretilmektedir. Böylece özellikle inşaat şantiyeleri olmak üzere, arazi ve benzer çalışmaların sürdürüldüğü yerlerde, kısa süreli kullanım için bina inşa etmek pahalı ve zaman alan bir yöntem olacağından, konteynerlerin kullanımı hem işçiler, hem de işveren açısından kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca taşınma şansı da olduğu için, gelişen şartlara göre konum değişikliğine de imkan tanımaktadır. Benzer şekilde bazı iş yerleri, konut siteleri gibi 7/24 güvenlik elemanı bulunduran yerler için de bu tür elemanların günlük ihtiyaçları için kullanılabilmektedir.

Bu tür konteynerlerimiz, kullanım amacına uygun olarak bir ev ya da normal bir ofis konforunda dizayn edilmekte ve müşterileri beklentilerinin en iyi şekilde karşılanması sağlanmaktadır. Hava koşullarından kolaylıkla etkilenmeyen yapıları, üretiminde kullanılan kaliteli ve dayanıklı malzemeler sayesinde son derece uzun ömürlü olan konteynerlerimiz, sıradan binalardan çok daha konforlu ve güvenli olacak şekilde tasarlanmakta ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmamıza olanak sunmaktadır.